Борусия Дортмунд оглави Бундеслигата преди мача между Байерн и Байер

Борусия (Дортмунд) успя да стигнe до победа с 3:1 над Майнц 05. Така "жълто-черните" са с две точки пред Байерн Мюнхен на върха на таблицата, но баварците са с мач по-малко. Марко Ройс откри резултата в 3-ата минута, а в 54 -ата минута Халанд беше точен от дузпа за 2:0.

Буркхарт намали на 2:1 в 87-ата минута, но Халанд сложи точка на спора в 94-ата минута. Това е 13 -и гол за Халанд в само 9 мача за Борусия този сезон.

В останалите мачове Айнтрахт (Франкфурт) претърпя неудобно домакинско поражение с 1:2 от Херта Берлин, Фрайбург успя да спре устрема Ред Бул Лайпциг – 1:1, за да остане единственият непобеден отбор в Бундеслигата, като гост Бохум стигна до победа с 1:0 над Гройтер Фюрт,, а Унион Берлин сломи у дома с 2:0 тима на Волфсбург.

В утрешния ден помежду си се изправят тимовете на Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен.