Ливърпул се „събуди“ срещу Уест Хям

След шест поредни мача в първенството без гол Мохамед Салах се разписа на два пъти за победата на Ливърпул с 3:1 при гостуването на Уест Хям. След пет мача без успех във Висшата лига това е втора поредна победа като гост срещу труден съперник след тази срещу Тотнъм през седмицата.

Отборът на Юрген Клоп доминираше през цялата среща и прекъсна серията на "чуковете" от шест поредни победи във всички турнири. През първото полувреме обаче липсваше острота в атаките на "мърсисайдци". След почивката обаче Салах промени това. Той откри резултата в 57-ата минута, а в 68-ата отбеляза отново, с което до голяма степен реши мача. Малко преди края Жоржиньо Вайналдум се разписа за 0:3, но остана време Доусън да отбележи почетен гол за домакините.