Родните волейболни национали записаха първа победа в Лигата на нациите

България записа първа победа във Волейболната лига на нациите за мъже, двубоите, от която се играят в Римини (Италия). Воденият от Силвано Пранди тим разгроми Австралия с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) във втория си двубой от надпреварата.

Българските волейболисти поведоха с 5:3 след атака на Мартин Атанасов. Националите дръпнаха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Ас на Алекс Грозданов направи резултата 10:5. Два поредни аса на Алекс Грозданов и 20:12. Аспарух Аспарухов атакува успешно от зона 4 за 23:16. Аспарух Аспарухов изведе България до геймбол при 24:18. България спечели първата част с 25:21.

Националите поведоха с 8:5 в началото на втория гейм. Тим Тейлър успя да намали разликата до 10:11. Мощна атака на Цветан Соколов от зона 2 – 12:9. Мартин Атанасов атакува технично за 14:11. Алекс Грозданов записа нов са за 15:11. Ас и на Мартин Атанасов след сервис изпълнен със 113 км в час доведе до 18:14. Атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 направи резултата 22:18. Ас на Аспарух Аспарухов и 23:18. Бразилският наставник на Австралия Маркос Миранда взе прекъсване. Националите стигнаха до геймбол при 24:20. Мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 донесе успеха на България във втората част 25:20.

Стефан Чавдаров замени Николай Къртев. Българските волейболисти поведоха с няколко точки и в началото на третата част. Възпитаниците на Силвано Пранди дръпнаха с 4 точки при 10:6. Страхотна игра в защита на либерото Владислав Иванов даде възможност на Мартин Атанасов да завърши успешно атака от зона 4 за 11:6. Ас на Георги Сеганов и второто техническо прекъсване дойде при 12:6. Аспарух Аспарухов атакува успешно от зона 4 за 14:8. Алекс Грозданов направи резултата 16:10 с атака през центъра. Единична атака на Стефан Чавдаров и 20:15. България стигна до мачбол при 24:18. Цветан Соколов донесе победната точка на България за 25:20 в третата част и 3:0 гейма.