Борусия Дортмунд продължава в Шампионската лига след обрат срещу Зенит (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) си осигури класирането във фазата на директните елиминации в Шампионската лига. Германският тим достигна до пълен обрат при визитата си на Зенит.

Така Борусия финишира на върха с 13 точки в актива си, а Зенит е последен, само с една точка на сметката си.

Зенит водеше на Борусия с 1:0 чак до 68-ата минута, но в крайна сметка допусна два гола и не успя да стигне дори до точката в мача.

Дриуси даде предимство на руския отбор след 16 минути игра, а малко след това домакините дори имаха възможност да се разпишат още веднъж, но не успяха да го сторят.

Това бе и единственото попадение до почивката. След нея гостите вдигнаха оборотите, за да гарантират първата си позиция в класирането, тъй като бяха наясно, че в другата среща Лацио, по същото време, водеше на съперника си.

Пишчек върна гостите в мача с попадение в 68-ата минута, а само 10 по-късно Аксел Витсел оформи крайното 1:2.