Три златни и два сребърни медала за ямболския брейк клуб от първия за годината национален турнир

Три златни и два сребърни медала спечелиха състезателите от ямболския брейк клуб на провелото в събота в зала „Диана” първо за годината състезание от календара на Българската федерация по брейк. Домакини и основни организатори бяха именно екипът на ямболския клуб Plastic Def Squad. В турнира участваха над 110 спортисти от 13 клуба.

С отлични изяви се представиха момичетата от ямболския клуб Plastic Def Squad. Ерика Иванова спечели златен медал при момичетата от 6 до 9 години, а нейната съотборничка Мария Бъчварова е със сребро в същата възрастова група.

Радина Бъчварова пък грабна златото в категорията в момичешката група от 10 до 12-годишните.

При най-възрастните участници, тези над 35-годишна възраст, при мъжете, първото място спечели Любослав Ценов от отбора на  Plastic Def Squad. Неговият съотборник Мартин Мутляшки се класира втори.

Атрактивният турнир бе организиран от брейк клуб Plastic Def Squad – Ямбол с подкрепата на община Ямбол, Министерството на младежта и спорта и Българската федерация по брейк.