Ялова Швейцария даде надежда на България

Северна Ирландия и Швейцария завършиха 0:0 в мач от група С, където е и България. Гостите определено могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки, след като пропуснаха дузпа. Това обаче запазва надеждите на нашия тим за класиране на финалите. След този резултат съставът на Ясен Петров е на 3 точки от “кръстоносците”, които са втори с мач по-малко.

В 32-ата минута след проверка с ВАР беше отсъден 11-метров наказателен удар за нарушение на Смит срещу Рубен Варгас. Зад бялата точка застана Харис Сеферович, но ударът му беше спасен от Бейли Пийкок-Барел.

Системата ВАР трябваше да се намеси и в 25-ата минута, когато Майкъл Смит извърши много груб фаул. В крайна сметка играчът на Северна Ирландия получи само жълт картон.