Виктория Томова изуми с обрат във Франция

Виктория Томова се класира за основната схема на тенис турнира в Сен Мало (Франция) от категория WTA 125. Във втория кръг на пресявките българката направи обрат и победи с 4:6, 7:5, 6:1 германката Вивиан Хайзен. Срещата продължи 2 часа и 4 минути.

Вики проби още в първия гейм на мача, но веднага допусна рибрейк. При 4:5 Томова отново бе пробита и с това загуби първата част.

Във втория сет българката поведе с 4:2, но допусна обрат за 4:5. Нашето момиче спечели следващите три тейма, а с това изравни резултата в сетовете.

В третата решителна част Томова показа по-голямата си класа и спечели с 6:1.