Директорът на „Кинтекс“ напуска поста си

NetNews

Директорът на „Кинтекс“ Александър Михайлов напуска поста си. Това потвърди той пред bTV.

Новите мотиви за смяната му са по думите му „разкрита държавна тайна“, каза още Михайлов.

Вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова съобщи на 18 април, че уволнява ръководството на дружеството заради „заключения на Инспектората на министерството за редица нарушения и конфликт на интереси на изпълнителния директор“.

В отговор дружеството каза, че изобщо не е бил извършван такъв одит, а съдът отмени смяната на ръководството.

Михайлов обясни пред „Нова телевизия“, че оставя „Кинтекс” в „перфектно състояние”, с погасени кредити, десетки милиони по сметките и договори за над 110 млн., обезпечаващи дейността за следващите две години. „Да видим дали сметките няма да се източат за комисионни и дали няма да се пришият посредници към заварените договори”, посочи той.

Решението за оказване на военна помощ чрез ремонт на военна техника той квалифицира като „полубременна жена”. „Това решение е и всичко, и нищо. БСП ще го представи на своя електорат като победа: „Другари, успяхме да удържим – няма да даваме оръжие на Украйна”. Избирателите и пацифистите ще се радват. Паралелно ще продължи старата схема с българско оръжие през посредници – Чехия, Полша и Словакия”, смята Михайлов.

Той е на мнение, че останалите три партии от коалицията ще представят решението като успех. „Ето – започнахме да оказваме военна помощ на Украйна. Едно и също твърдение, манипулативно, как ще бъде заблуждаващо представяно пред две противоположно настроени групи хора в нашето общество”, добави шефът на „Кинтекс”.

По думите на Михайлов първо трябва да се обсъди какъв е капацитетът на българските ремонтни бази. Той попита дали Кирил Петков е запознат с реалното състояние на „Авионамс” и „Терем”.

„Едното от тях работи по руски лиценз за летателната техника. Другото – знае ли какво е реалното му състояние? Заради недофинансиране 1/3 от неговото ремонтно оборудване е дефектирало и бракувано. Друга част е изчезнала, открадната и изнесена. Това предприятие работи с 40% от капацитета си, с който поддържа техниката на Българската армия”, обясни той. И уточни, че у нас няма производство на резервни части за ремонт на тази техника. „Такива няма. Преди се взимаха от Русия – тя има ембарго. Преди се взимаха от Украйна – там наличностите свършиха и производствените мощности са унищожени”, категоричен е Михайлов.

Сподели статията, нека повече хора узнаят!
Next Post

Малко вероятно е украинските войници лесно да излязат от "Азовстал"

След евакуирането на част от цивилните от обсадения от руските сили стоманодобивен завод в пристанищния град Мариупол вниманието се насочва към съдбата на стотиците украински войници, които все още са там след седмици в подземни тунели и бункери. В техните редици има както боеспособни, така и ранени, а изборът им […]