Етър завоюва ценна победа в Стара Загора

„Берое“загуби от „Етър“ с 1:2 в двубой от 23 кръг на първенството. Гостите откриха резултата в 31-та минута чрез Преслав Боруков, а отново той удвои в 66-та след удар с глава. Алиун Фал върна едно попaдение в 79-та минута, но до края не падна ново попадение и „Берое“ загуби срещата.

С успеха си "болярите" се отлепиха от дъното и успяха да се изкачат на 11-ата позиция в класирането, измествайки Ботев Враца, Славия и Монтана. От своя страна Берое пропусна отличен шанс да се изравни с Арда на четвъртото място.

„Берое“ започна по-активно срещата и стигна до две поредни центрирания в началните минути, но защитата на гостите се справи.

В 5-та минута Стоянов се опита да намери с дълъг пас Камбуров, който обаче не успя да стигне до топката и Иванов улови.

Минута след това Фал получи пред наказателното поле и изведе Камбуров, който отправи удар в движение, но топката мина на сантиметри от гредата.

В ответната атака Коуку опита удар от дъгата, но топката рикошира и Ганев успя да се намеси.

Конте получи топката на фланга в 12-та минута, проби намери Фал, който успя да стреля много точно в долния ляв ъгъл, но Иванов се намеси страхотно и спаси.

Иван Минчев изпълни пряк свободен удар в 17-та минута, но право в ръцете на Иванов.

В ответната атака Кнежевич успя да се пребори пред пеналта и да шутира, но Ганев не бе затруднен и улови.

Макоута също стреля от границата на наказателното поле минута по-късно, но Христо Иванов спаси.

В 26-та минута Коуку получи дълъг пас зад отбраната, овладя сам срещу Ганев и стреля, но ударът му мина покрай вратата.

В началните минути на втората част „Берое“ организира няколко добри атаки, но не успя да създаде сериозна опасност.

Макоута напредна в 49-та минута и намери Фал, който стреля от наказателното поле, но право в ръцете на Иванов.

Минута след това Цветков намери Фал с дълъг пас. Нападателят напредна и навлезе в пеналта, но с последното докосване си поведе дълго и Иванов се намеси.

„Берое“ продължи да атакува в следващите минути. Първо Камбуров бе блокиран и намери Василев, който стреля над вратата.

В 53-та минута Камбуров овладя в пеналта и предостави за Конте, който шутира изключително силно, но топката мина на сантиметри от гредата.

Пет минути по-късно Стоянов напредна по фланга и центрира в пеналта, където Цветков овладя и шутира силно, но топката мина над вратата.

В 62-та минута Мечев стреля от пряк свободен удар, Ганев изби, но топката попадна в Коуку, който центрира остро, а Крачунов прати топката над вратата след удар с глава от няколко метра.

Резултатът бе удвоен в 66-та минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле, там Крачунов игра с глава, а Боруков вкара второто си попадение след удар с глава от близка дистанция – 0:2.

В 69-та минута Макоута размени подавания с Кукула и стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата.

Десет минути по-късно „Берое“ намали резултата. Василев получи пред наказателното поле и намери Фал, който се обърна и прати топката в мрежата с удар по земя – 1:2

„Берое“ продължи да търси попадение, но не успя да застраши сериозно вратата на съперника.

В последната минута Октавио центрира, а Стоянов нанесе удар с глава, но не затрудни Иванов.

В добавеното време играта бе прекалено накъсана и не се стигна до удар към някоя от вратите.

Четири минути след това Коуку засече с глава центрирана от левия фланг топка, но Ганев изби в корнер.

След изпълнението на корнера Иванов игра с глава, а топката достигна до Боруков, който я прати в мрежата от близка дистанция – 0:1.

Кацаров отправи удар от границата на пеналта в 39-та минута, но право в ръцете на Ганев.

Минута след това Камбуров получи в наказателното поле след изпълнение на тъч, проби през двама бранители, но в крайна сметка не успя да отправи удар и Иванов се намеси.