Левски Лукойл размаза Черно море Тича

Левски Лукойл постигна убедителна победа над Черно море Тича във Варна със 110:57 в последния мач на двата отбора от редовния сезон в НБЛ. Капитанът на Черно море Тича Пламен Алексиев пък изигра последния си мач и сложи край на състезателната си кариера. За домакините Георги Боянов завърши с дабъл-дабъл – 12 точки и 12 борби.

Левски завърши редовния сезон на второ място с актив от 20 победи и 4 загуби. Черно море Тича остана на последното 9-то място след 2 успеха и 22 поражения и няма да участва в плейофната фаза на надпреварата.

През първата част гостите бяха категорично по-добрият отбор. Те поведоха още от самото начало с 10:0, а след това започнаха да трупат преднина, която в края на първата част достигна до 20 точки – 31:11. През втората част ситуацията не се промени. Гостите бяха отново по-добрият отбор на игралното поле и продължиха да трупат преднина. Стрелбата на домакините и играта им в защита не бе на ниво и на полувремето Левски Лукойл иначе повече от сериозен аванс от 33 точки – 58:25.

След почивката отново Левски показа повече класа. Гостите продължиха да трупат преднина и независимо че допускаха грешки успяха да поведат с 40 точки при 67:27. Гостите показаха доста красиви изпълнения и атрактивни изпълнения. "Сините" взеха третата част с 26:11, а преди последната авансът им бе 48 точки. През последната част гостите нямаха никакви проблеми и заслужено взеха мача със 110:57.