Манчестър Сити изнесе футболна лекция на Нюкасъл

Манчестър Сити изнесе футболна лекция на състава на Нюкасъл, шамаросвайки гостите с резултат 5:0 в двубой от поредния кръг на Висшата лига. Рахийм Стърлинг откри в 19-а минута. Аймерик Лапорт успя да удвои резултата в 38-а минута. В 61-а минута Родри направи резултата класически – 3:0. Фил Фодън и Рахийм Стърлинг допълниха резултата, за да оформят крушението за „свраките“.

Гостите започнаха далеч по-добре и стигнаха до шанс в 9-а минута. След продължителна атака Сен-Максимен центрира на задната греда, където Ууд стреля право в ръцете на Едерсон. След две минути Лапорт се оказа напълно непокрит в наказателното поле, но изпусна.

В 15-а минута Кансело изпусна нов хубав шанс за Сити след брилянтен пас на Де Бройне.

Все пак, попадението не закъсня. В 19-а минута Кансело отклони страхотен пас на Грийлиш, а Стълринг не прости на Дибравка от броени метри за 1:0.

Положенията продължаваха пред вратата на Нюкасъл, а седем минути преди края на частта всичко изглеждаше решено. След разбъкване при ъглов удар Аймерик Лапорт се оказа най-съобразителен и вкара за 2:0.

Началото на второто полувреме не беше изпълнено с толкова интересни положения, но „гражданите“ успяха да направят резултата класически. След центриране на Де Бройне от ъглов удар Родри беше на място, за да направи 3:0.

В 68-а минута и Зинченко пробва късмета си, но Дубравка спаси неговия топовен шут. Домакините посвалиха леко темпото, а Нюкасъл стигна до голям шанс 7-8 минути преди края. Алан Сен-Максимен беше изведен сам Едерсон, но пропусна, стреляйки право в бразилския страж.

В последната минута на редовното време Сити нанесе последния си удар. Фил Фодън беше авторът на гола, а Рахийм Стърлинг оформи крайният резултат само минута по-късно.

Хиновски: Северозападна България разполага с 480 млрд. куб. метра природен газ

Северозападна България разполага с 480 млрд. куб. метра природен газ. Това посочва доклад на американска компания, проучвала възможностите за добив на шистов газ у нас. Информацията съобщи Иван Хиновски, бивш депутат от „Има такъв народ”, председател на Българския енергиен и минен форум в предаването „120 минути“ по бТВ. По думите […]