БГ футбол: Четири червени картона на контрола

Бдин (Видин) измъкна победа с 1:0 в Мездра срещу местния Локомотив в приятелска среща. Бившият капитан на домакините Брайан Стоянов реализира с глава след центриране отдясно в 71-ата минута. Същински екшън се разигра през първото полувреме. Десетина минути след началото му "железничарите" поискаха дузпа за нарушение срещу Пламен Венелинов, но съдията не удовлетвори желанието им.

Веднага след това Методи Янков насочи топката към вратата на Бдин, където я избиха от голлинията. В 13-ата минута Ивайло Златков се устреми към видинската врата, Ивайло Иванов го задържа, а после бе ритнат от афектирания мездренски нападател, който пък получи червен картон. Течеше 21-ата минута, когато Венелинов беше фаулиран от Денис Николов и бранителят на Бдин бе отстранен с червен картон. Секунди преди почивката Гроздан Илиев и Светослав Валериев влязоха в единоборство, после си налетяха и рефера ги изгони. Няколко минути преди единственото попадение на Стоянов, Венелинов пропусна да открие резултата за Локомотив. Мездренци изиграха този мач без няколко основни състезатели.

Румен Петков: Смяната на ръководството на БЕХ е положителна и закъсняла стъпка

Смяната на ръководството на БЕХ е положителна и много закъсняла стъпка. Това заяви пред медиите председателят на ПП АБВ Румен Петков и добави, че при достатъчно енергични действия могат да бъдат решени положително кадровите проблеми в „Булгартрансгаз” и „Ай Си Джи Би“. „Искам да посъветвам най-любезно началника на „Булгартрансгаз” да […]