Евертън излъга Уест Хем

Евертън стигна до много важна победа с 1:0 при гостуването си на Уест Хем и завърза страшно много борбата за европейските квоти, които се раздават във Висшата лига.

"Карамелите" стигнаха до успеха с гол на Доминик Калвърт-Люин в 24-ата минута на двубоя от 34-ия кръг.

Уест Хем беше по-активният тим след почивката, но "чуковете" бяха най-близо до гола в 61-ата минута, когато крайният защитник Владимир Цоуфал удари страничната греда на вратата на гостите.

С успеха Евертън събра 55 точки, с които остава на осмо място в класирането, но е само на 3 точки зад Уест Хем, който е пети и с мач повече. До края на сезона във Висшата лига остават три кръга.

Красимир Ципов: Сам реших да оттегля моята кандидатура

„Предложението да оттегля кандидатурата си за председателското място в ЦИК дойде от моя страна. Това стана няколко часа, след като приключиха консултациите при президента. Аз поисках да се свика управителният орган на партията, за да анализира така създалата се ситуация. Очаквахме, че ще има повече от един кандидат и ще […]