Левски победи третодивизионния Сливнишки герой

Левски победи третодивизионния Сливнишки герой с 2:0 в контрола играна на стадион "Виваком Арена – Георги Аспарухов". "Сините" откриха рано резултата чрез Билал Бари (7), а в заключителните минути на първото полувреме нападателят удвои преднината на домакините, реализирайки първите си попадения с екипа на столичани.

"Сините" успяха да спечелят контрола на топката в първите минути на двубоя и се настаниха в половината на гостите. В 5-ата минута Стивън Петков центрира в наказателното поле към Билал Бари, но нападателят бе изпреварен от Димитър Симеонов, който улови.

Две минути по-късно Левски откри резултата. Билал Бари получи в наказателното поле, след което се завъртя и с удар в долния десен ъгъл реализира.

В 11-ата минута Илия Юруков направи отличен пробив отдясно, след което центрира по земя в наказателното поле към Тома Даске. Французинът овладя и стреля, но стражът на С.ивнишки герой спаси, а след това и изстрелът на Стивън Петков бе блокиран. Минута по-късно Марин Петков отправи плътен изстрел от дистанция, след което последва решителна намеса на Димитър Симеонов, който изби в ъглов удар.

"Сините" продължиха да диктуват темпото на игра, като редуваха атаки по фланговете. В 18-ата минута Драган Михайлович получи отдясно и веднага центрира от въздуха в наказателното поле, където Билал Бари стреля покрай десния страничен стълб.

В 23-ата минута под проливния дъжд на "Виваком Арена – Георги Аспарухов" Мартин Райнов отправи изстрел от 25 метра, който бе париран от Димитър Симеонов. Минута по-късно Марин Петков центрира от фаул в наказателното поле, където Живко Атанасов бе над всички, но ударът му с глава премина над вратата.

В средата на първото полувреме дъждът над "Герена" се усили, което затрудни действията на терена. В 30-ата минута Звонимир Микулич изби решително в ъглов удар след изстрел на Марио Петков от дистанция.

"Сините" притиснаха съперника си в собствената му половина, което доведе до грешки при изнасянето на топката. Левски продължи да контролира действията на терена, но в заключителните минути на първата част липсваха опасности пред вратата на Димитър Симеонов.

В 39-ата минута Патрик-Габриел Галчев нахлу в наказателното поле и подаде около точката за изпълнение на дузпа към Илия Юруков, но последвалият изстрел на халфа бе много неточен. Веднага след тази ситуация гостите имаха добра възможност след изпълнение на ъглов удар. Централният защитник Мартин Минчев стреля с глава покрай десния страничен стълб.

В 42-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, където включилият се в атаката Георги Александров стреля опасно с глава покрай вратата.

Минута по-късно Левски удвои преднината си. Мартин Райнов получи отляво и центрира в наказателното поле, където непокритият Билал Бари с глава реализира в горния десен ъгъл.

В последната минута на първото полувреме нападателят на "сините" отново бе изведен на добра стрелкова позиция, но този път стреля в тялото на Димитър Симеонов.

На почивката двамата треньори направиха много промени по съставите си. Живко Миланов замени по-голямата част от титулярите си и включи в игра Николай Михайлов и още шестима таланти от школата.

"Сините" продължиха да диктуват темпото и в началото на второто полувреме. В 52-ата минута Валери Божинов нахлу в наказателното поле и подаде към Илия Димитров. Нападателят продължи към Ивайло Найденов, но защитникът бе затворен, след което отклони към Ивайло Христов, но атаката изгуби остротата си и не завърши с изстрел.

В 55-ата минута Даниел Начев подаде на границата на наказателното поле, след което Валери Божинов пропусна технично за Илия Димитров. Нападателят стреля, след което имаше рикошет и топката излезе в ъглов удар.

Пет минути по-късно дълго отсъствалият заради контузия Андриан Краев се завърна в игра. Домакините показаха скорост в следващите минути и Даниел Начев комбинира на няколко пъти отлично с Валери Божинов и Ивайло Христов.

Левски продължи да бъде по-активният тим, но през второто полувреме липсваха головите опасности пред вратата на Сливнишки герой.

В 77-ата минута Даниел Начев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Симоне Игнатов стреля с глава, но покрай вратата. Малко след това Николай Михайлов отрази далечен изстрел на Миланов.

В 86-ата минута Ивайло Найденов открадна топката отляво, след което нахлу в наказателното поле и продължи по земя към Андриан Краев. Атакуващият халф веднага стреля, но вратарят на гостите изби. До края на двубоя Левски търсеше трети гол, но резултатът остана непроменен.