UEFA EURO 2020: Скандал с Мбапе и Бензема разтърси европейското

Мачът между Унгария и Франция може да докара неприятностите на домакините, след като репортер на немската агенция ДПА алармира, че феновете на стадиона в Будапеща са обиждали звездите на „петлите“ Килиан Мбапе и Карим Бензема на расистка основа. Срещата от група F завърши изненадващо 1:1, след като Унгария поведе с гол на Атила Фиола в продължението на първата част. Антоан Гризман обаче изравни резултата в 66-та минута. Унгарските фенове се държаха враждебно и срещу Кристиано Роналдо в сблъсъка между Унгария и Португалия на 15 юни.