Филип Кръстев отказал отлични оферти от чужбина, за да остане в Левски

NetNews

Халфът на Левски Филип Кръстев е отказал отлични оферти от чужбина, за да остане на „Герена“. Във вторник стана ясно, че българският национал ще продължи да носи синия екип. Тогава договорът му за наем от белгийския Ломел бе удължен с още един сезон.

За да остане на „Виваком Арена – Георги Аспарухов“, полузащитникът е отказал доста примамливи предложения. А наред с това се е съгласил и заплатата му да бъде намалена. През следващата година Левски ще плаща 12% от месечното възнаграждение на футболиста. Останалата част ще бъде поета от клуба, който все още държи правата му.

Твърди се, че Кръстев е отклонил оферти от клубове от Белгия, Кипър, Словакия, Полша, Турция, Унгария и Франция. Към него интерес имаше дори от ЦСКА – София. Най-настоятелен за подписа на футболиста е бил шампионът на Кипър Аполон (Лимасол). Отборът ще участва в квалификациите на Шампионската лига, като има много голям шанс да се класира за участие в групите на някой от останалите евротурнири. В него играе друг наш национал – Илиан Илиев-младши.

Левски успя да вземе Кръстев през зимата. Тогава 20-годишният футболист призна, че е приел предложението на „сините“ заради Станимир Стоилов. Под ръководството на Мъри той прогресира сериозно и привлече редица погледи към себе си. През пролетта изигра 16 двубоя във всички турнири със синята фланелка, в които вкара 3 гола. Първият му бе в дебютния му мач срещу Локомотив (Пловдив) за победата с 2:1 в София.

През лятото Левски взе четирима нови – Анте Блажевич, Ивелин Попов, Роналдо и Нейтън Олдър. Последният ще играе в дублиращия тим и ако покаже качества, ще бъде промотиран в първия състав.

Източник fakti.bg.

Сподели статията, нека повече хора узнаят!
Next Post

Надзирателките от концлагера Равенсбрюк: какво се знае за тях

Равенсбрюк е малко село в северен Бранденбург, на около 80 километра от Берлин. През 1939 година нацистите създават там концентрационен лагер за жени, деца и младежи. Около една трета от лагеристите са били поляци, останалите – от 40 други националности. Преди Червената армия да освободи лагера през април 1945 година, […]