Черно море завърши контролите с класика срещу Нефтохимик

Отборът на Черно море записа класически успех с 3:0 срещу Нефтохимик в последната си контрола от лятната подготовка, играна на стадион "Младост" във Варна. Леандро Андраде преди почивката и Родриго Вилела на два пъти през втората част реализираха попаденията за "моряците".

Пред срещата бе представен отбора за новия сезон в efbet Лига, а вицешампионът на България в Елитната група до 19 години получи купата и сребърните медали от Секретарят на Зс на БФС Пламен Хаджийски.

Иначе Черно море започна ударно срещата, като още в първата минута на мача създаде две чисти ситуации за гол. Първо Леандро Андраде проби отляво, нахлу в наказателното поле и стреля по земя, но топката бе избита в корнер. При последвалото центриране Пабло Гарсия стреля с крак от съвсем близо но над напречната греда.

В 12-ата минута Мартин Дичев отправи бомбен удар от около 30 метра, но стражът на Нефтохимик успя да спаси. В 17-ата минута Калоян Стефанов от гостуващия тим проби мощно в наказателното поле и потърси близкия ъгъл на вратата на Георги Георгиев, но топката се удари в мрежата от външната страна на вратата.

В 29-ата минута Леандро Андраде отправи страхотен изстрел извън наказателното поле и нацели напречната греда. В 43-ата минута Черно море поведе в резултата. Леандро Андраде отбеляза за "моряците" за 1:0.

Треньорът Илиан Илиев пусна изцяло нов отбор през втората част. В игра влязоха – Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Сами Ел Анаби, Цветомир Панов, Калин Георгиев, Стефан Велев, Павел Георгиев, Мартин Милушев, Велислав Василев, Файсел Касми, Родриго Вилела.

В 48-ата минута Файсел Касми стреля от дистанция, вратарят парира удара му, но топката попадна в Родриго Вилела, който на празна врата не сгреши. Попадението обаче не беше зачетено заради засада. В 61-вата минута Черно море поведе с 2:0. Сами ел Анаби центрира в наказателното поле, където Родриго Вилела стреля с глава, но стражът изби. При добавката обаче Вилела реализира втория гол в мача. В 63-ата Сибил Карагьозов опита да изненада Иван Дюлгеров с удар от дистанция, но топката премина над напречната греда. В 69-ата минута Павел Георгиев изведе Родриго Вилела в наказателното поле, който с топовен удар прониза стража на Нефтохимик за 3:0. В последните минути Нефтохимик можеше да намали резултата, но бранителите на варненци се справиха.

Така Черно море изигра осем контроли през подготовката, в които записа шест победи и две равенства. Варненци надиграха тимовете на ЦСКА 1948 с 1:0, Арда с 3:2, Берое с 4:3, Созопол с 1:0, Добруджа с 3:0 и Нефтохимик с 3:0, със Струмска слава Радомир завършиха 0:0 и с Фарул Констанца -1:1.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Илиан Илиев, Родриго Енрике, Сами Алуше.

Второ полувреме: Иван Дюлгеров (83-Галин Григоров), Росен Стефанов, Сами Ел Анаби , Цветомир Панов, Калин Георгиев, Стефан Велев, Павел Георгиев, Мартин Милушев, Велислав Василев (74-Фоде Гираси), Файсел Касми, Родриго Вилела