Ювентус е на 1/2-финал за Купата на Италия след разгром срещу СПАЛ

Ювентус напълно очаквано намери място сред полуфиналистите за Купата на Италия. "Старата госпожа" имаше лесен жребий за четвъртфиналите и с лекота надигра втородивизионния СПАЛ с 4:0.

Скромният опонент позволи на Андреа Пирло да експериментира със своя състав, дори оставяйки извън групата звездата Кристиано Роналдо.

Юве стартира вихрено и поведе още в 16-ата минута, когато Алваро Мората беше точен от дузпа, която бе отсъдена след преразглеждане с ВАР за нарушение срещу Рабио. Испанецът запази хладнокръвие и спечели индивидуалната битка със стража на гостите Етрит Бериша.

Фланговият бранител Джанлука Фработа определено ще запомни този мач, тъй като реализира своя първи гол с мъжкия тим на "бианконерите". Футболистът с №38 получи подаване от Кулушевски и с премерен изстрел удвои торинската преднина.

На полувремето Андреа Пирло бе принуден да извърши принудителна смяна, като контузеният Федерико Бернардески бе заменен от младия Алесандро Ди Пардо.

След няколко пропуска по-рано, името си сред голмайсторите заслужено добави и шведският национал Деян Кулушевски. Нападателят намери необходимото пространство след пас на Киеза и оформи крайния резултат.

До края "Старата госпожа" имаше още няколко ситуации за гол, а Феде Киеза беше достатъчно търпелив, за да се разпише, макар и в 94-ата минута,

Ветеранът Джиджи Буфон получи шанс да бъде титуляр за Юве в турнирния двубой и съумя да запази мрежата си суха.

В спор за място на финала, Ювентус ще се изправи срещу историческия си съперник – Интер.

ЦСКА привлича френски полузащитник от испанския елит?

Испанската медия El Desmarque твърди, че столичният гранд ЦСКА ще осъществи входящ трансфер в най-скоро време. Според информацията, "армейците" са в напреднали разговори с халфа на Кадис – Ян Бодиже. Тимът от Примера дивисион иска да прекрати контракта на френския полузащитник, за да може да не плаща сериозната му заплата. […]