Лудогорец лети към 13-ата, Левски и ЦСКА влизат в деликатно дерби

Лудогорец Разград победи Левски с 5:1 като домакин в дерби от 27-ия кръг на първенството.

„Орлите“ са 12-кратни поредни шампиони и имат 6 точки преднина спрямо втория в класирането ЦСКА. Играчите на Георги Дерменджиев са и с мач по-малко от „червените“. Левски е четвърти с 6 точки по-малко от „армейците“. Предстои дерби между Левски и ЦСКА в неделя, но мачът няма да е с шампионски заряд като в десетки сезони, а по-скоро битка за евроквоти.

Лудогорец изнесе голова лекция през второто полувреме на историческия гранд тази вечер. Руан Крус откри в третата минута. Марин Петков изравни в 16-ата минута. Георги Терзиев изведе отново напред домакините в 47-ата, а девет след това Якуб Пьотровски направи 3:1. Квадво Дуа в 63-ата минута и Кайо Видал в края на мача направиха резултата разгромен.

Пьотровски като лидер на „орлите“ сигурно се вижда с титлата в края на сезона, а след това ще играе с Полша на Европейското.

България не е част от Европейско първенство (изключвайки квалификациите) от 2004 година. Историческите грандове Левски и ЦСКА са в близка серия откъм шампионски неуспехи. Лудогорец има 12 поредни титли, преди това 2 пъти шампион стана Литекс Ловеч.

Черно море може да изпревари „червените“ до края на кръга и Вечното дерби да предложи спор между 3-ия и 4-ия в класирането.

Източник fakti.bg.

Военните доставки за Киев! НАТО търси схема за помощ за Украйна при евентуална победа на Доналд Тръмп

Министрите на външните работи на НАТО ще обсъдят как да поставят военната подкрепа за Украйна на дългосрочна основа, съобщава „Ройтерс“. Обмисля се предложение за петгодишен фонд в размер на 100 милиарда евро и план, разглеждан като начин за “ устойчива на Тръмп“ помощ за Киев. Предложенията на генералния секретар на […]