Шотландия и Швейцария не успяха да се победят

Националните селекции на Шотландия и Швейцария не успяха да намерят пътя към победата и завършиха при резултат 1:1 в изключително интригуващ мач от груповата фаза на Евро 2024.

И двата гола в срещата в Кьолн паднаха през първото полувреме, като първо Фабиан Шер си отбеляза автогол в 13-ата минута, докато в 26-ата Джердан Шакири обра овациите след изключителното си изпълнение в Германия.

Това е първа точка за „гайдарите“ в турнира, докато швейцарците вече имат актив от четири пункта в група А. Лидер е Германия с шест, а последният Унгария няма нито една към този момент в своя актив.

За „кръстоносците“ в игра не се появи нападателят на Лудогорец – Квадво Дуа, който остана неизползвана смяна от Мурат Якин.

В хода на срещата пък на два пъти реферите отменяха гол на „часовникарите“ поради засади, докато Грант Ханли от „гайдарите“ уцели гредата през втората част.