
Час по-скоро България трябва да възстанови водещата си роля на Балканите, призова президентът Румен Радев от Босна и Херцеговина.
Не да реагираме, не да следваме общи политики, а да ги генерираме, добави държавният глава.
Според него е „крайно време е да извадим главите си от пясъка, да престанем да се занимаваме с нашите вътрешни семейни и провинциални крамоли и да се върнем там, където ни е мястото“.
Войната в Украйна отвори бърза писта за евроинтеграцията на Западните Балкани, но процесът може да се забави заради нежеланието на Северна Македония да впише българите в конситуцията си.
„В Босна и Херцеговина гледат на България като на един силен и достоен член на НАТО и на Европейския съюз – страна с демокрация, развита икономика и социално устройство. Те гледат към нас с надежда – да подкрепяме, да помагаме, да водим“, отбеляза президентът“.
Той припомни, че България е първата страна, признала независимостта на Босна и Херцеговина през 1992 г.
„Въпросът ми към българските политици е къде остана тази България – България, която първа реагираше на всички важни проблеми в региона, която беше първа във вземането на решения, беше първа в подкрепата, която инициира процеса за сигурност в Югоизточна Европа“, каза Радев, цитиран от БТА.
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.





