
Мнозинството от българите твърдят, че изминалата година е била щастлива, показва традиционното социологическо проучване на агенция „Тренд“ по поръчка на „24 часа“.
Общо 64% от българите казват, че годината е била щастлива за тях, като не се наблюдава промяна в дела на „щастливите“ спрямо предходната 2023-та година. 60% от българите оценяват годината още като добра в личен план.
На този фон само 24% от хората смятат, че 2024 г. е била добра година за България, като делът е намалял с 4% спрямо миналата година. Въпреки че песимистите са мнозинство – 58%, резултатът е сходен с този от 2023 г. – 57%.
Повечето хора (38%) смятат, че следващата година ще бъде по-добра за страната. В личен план 47% очакват 2025-та да е по-добра година. Това е най-високата стойност на оптимизъм в обществото от 2019 година насам.
Други 26% предвиждат следващата година да е по-лоша. Персоналните очаквания са по-оптимистични – 47% разчитат, че 2025 г. ще е по-добра за тях в личен план, а 15% са скептично настроени.
И при тези нагласи влияние оказва възрастта – близо 70% от хората под 30 г. очакват по-добра година, докато сред хората над 70 г. това споделят едва 30%.
За малко над една четвърт – 26%, отминаващата година е била лоша. Оценката и за страната, и в личен план е най-висока сред най-младите – 18-29-годишни, които традиционно са по-оптимистично настроени, докато с покачване на възрастта негативизмът се засилва.
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.





