Драма на „Васил Левски“

ЦСКА и Левски играят във вечно дерби от българския футбол.

Мачът на Националния стадион „Васил Левски“ е с начален час 14:45.

До 70-ата минута резултатът е 1:1.

Роналдо бе точен с глава в 43-ата минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата пазена от Бусато. Изстрелът на дясното крило дойде в близост до точката на дузпата. Густаво не реагира оптимално. Отлична асистенция на левия бек на Левски Цунами. Преди това нямаше нищо по-интересно пред вратите. ЦСКА пропусна добро положение в самия край на първото полувреме.

Уелтън направи пропуск в 47-ата минута.

В 49-ата минута Джонатан Линдсет се възползва от грешка в защитата на Левски и реализира за 1:1, асистенция на Амос Юга. Дюкенс Назон не сполучи пред гола в 68-ата минута.

ЦСКА е на 5 точки от лидера в таблицата Локо Пловдив, Левски е на 7 от върха.

„Червените“ и „сините“ обаче са с мач по-малко.

Титулярите:

ЦСКА: Бусато – Турицов, Махмутович, Петров, Шакич – Юга, Кареасо, Линдсет, Хайнц – Назон, Естрада

Треньор: Нестор Ел Маестро

Левски: Андреев – Петрис, Димитров, Кордоба, Цунами – Краев, Фадига, Митков – Роналдо, Рикардиньо, Уелтън

Треньор: Николай Костов