Ивайло Мирчев и Божидар Божанов запечатаха кабинета на Сарафов

NetNews
ivailo mirchev i bojidar bojanov zapechataha kabineta na sarafov 1 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2026/04/ivailo-mirchev-i-bojidar-bojanov-zapechataha-kabineta-na-sarafov-1.webp
ivailo mirchev i bojidar bojanov zapechataha kabineta na sarafov 1 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2026/04/ivailo-mirchev-i-bojidar-bojanov-zapechataha-kabineta-na-sarafov-1.webp

Съпредседателите на „Да, България“ Ивайло Мирчев и Божидар Божанов Борислав запечатаха кабинета на Сарафов, след като той се скри от тях. Лидерите отидоха в сградата на Съдебната палата и настояваха за обяснение защо Сарафов пази 30 кандидат-депутати, за които МВР има данни за купуване на гласове и нарушаване избирателните права на гражданите.

„ГЕРБ и ДПС продължават да купуват гласове в цялата страна, но за да не бъдат хващани от МВР, прокуратура разпъва чадър над купувачите на гласове. Сарафов дължи отговори защо прокуратурата се използва за разпъване на чадър над престъпници и мутри с прякори,“ заяви Мирчев.

Според Божанов, прокуратурата не просто слага чадър, но и крие кои са тези хора – Сарафов не иска хората да разберат кои са тези купувачи на гласове и за кои партии купуват.

“Докато МВР си върши работата, прокуратурата атакува областни директори на полицията, което е скандално. Първо ги хващат, повдигат обвинения и два часа по-късно се оказва, че „вътрешното убеждение“ на прокурора се е променило, вероятно след обаждане от Сарафов, който пък се е посъветвал с обитателя на бункера в хотел „Берлин“ Пеевски”, заяви Божанов.

Съпредседателите на „Да, България“ заявиха, че страната се намира в безпрецедентна ситуация: За първи път има достоен министър в МВР и главен секретар, които се борят срещу купувачите с всички сили. Прокуратурата обаче не работи. Разпъва чадъри и прави всичко възможно купувачите на гласове да продължат да обслужват модела „Пеевски-Борисов“.

Източник fakti.bg.

Сподели статията, нека повече хора узнаят!
Next Post

Установиха нарушения на условията в комплексното разрешително на ТЕЦ „Бобов дол“

Нарушения на условията в комплексното разрешително на „ТЕЦ Бобов дол“ АД установиха от Регионална инспекция по околната среда и водите-София (РИОСВ) при изненадващи проверки на 15 и 16 април. Това съобщиха от екоинспекцията. Проверките са осъществени както извън производствената площадка, така и на територията на централата, като е извършен обход […]
ustanoviha narushenia na usloviata v kompleksnoto razreshitelno na tec bobov dol 1 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2026/04/ustanoviha-narushenia-na-usloviata-v-kompleksnoto-razreshitelno-na-tec-bobov-dol-1.webp

подобни новини