Манчестър Сити дръпна с 10 точки пред Юнайтед и Лестър в Англия

Манчестър Сити записа 12-та поредна победа в английската Висша лига и 17-а във всички турнири, след като се наложи с 3:1 над Евертън като гост в отложена среща от 16-ия кръг на шампионата. Фил Фодън даде аванс на гостите в 32-ата минута, но Ричарлисон изравни за Евертън в 38-ата. През втората част Рияд Марез в 62-ата и Бернардо Силва в 77-ата подпечатаха победата на Манчестър Сити.

С трите точки разликата между манчестърските грандове на върха вече е 10 точки в полза на "гражданите".

Манчестър Сити стана първият отбор, който печели първите си 10 мача за годината в английското първенство и задмина по този показател Болтън (1906 г.) и Ман Юнайтед (2009 г.), които стартираха новата година с девет поредни победи.

Приеха в болница принц Филип

Съпругът на Елизабет Втора, принц Филип, постъпи в болница заради неразположение, съобщиха световни агенции. Херцогът на Единбург, който е на 99 години, е настанен в болница "Крал Едуард Седми" в Лондон по съвет на лекаря си като "предпазна мярка". Той ще остане там няколко дни за наблюдение и почивка, се […]