Напрежение във властта заради кадрови гаф на Асен Василев

NetNews

Поредно спорно проектоназначение на финансовия министър Асен Василев предизвика напрежение във властта във вторник. Съпругата на Даниел Лорер от „Продължаваме промяната“ Виолета Лорер предстои да бъде назначена за член на борда на Европейската инвестиционна банка, съобщи в. „24 часа“.

В правителството на Кирил Петков Виолета Лорер бе началник на кабинета на тогавашния вицепремиер Асен Василев, а преди това е била негов заместник като министър.

Новината предизвика бурна реакция от страна на ГЕРБ, защото назначението не е било съгласувано с партията на Бойко Борисов.

„Научихме от медиите за номинацията на г-жа Лорер. Малко по-късно от медиите разбрахме за оттеглянето ѝ. Подобни разминавания в комуникацията между партньори са недопустими и не бихме ги толерирали занапред“, се казва в позиция на ГЕРБ.

Впоследствие „Продължаваме промяната“ се обърна с молба към Асен Василев да оттегли номинацията на Виолета Лорер. Оказа се, че тя не е била съгласувана нито с Кирил Петков, нито със самия премиер Николай Денков.

Затова Денков спешно свика съвещание в Министерски съвет по казуса с назначенията. В срещата са участвали Мария Габриел, съпредседателите на ПП-ДБ Кирил Петков, Христо Иванов, Владислав Панев и Атанас Атанасов. А от страна на ГЕРБ се включили Деница Сачева, Десислава Атанасова и Томислав Дончев.

От Министерството на финансите в крайна сметка отрекоха назначението да е факт, защото подобни решения се взимали от Министерски съвет, а до момента такова нямало. 

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно – аналитична медия.

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

medium a2e6ad312b170096b9048106577f28a6

Източник Mediapool.bg / Уведомете за фалшива новина

Сподели статията, нека повече хора узнаят!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

ПП-ДБ внесе проект за временна комисия за имунитетите в парламента

“Продължаваме Промяната – Демократична България” (ПП-ДБ) внесе парламента във вторник проект за решение за създаване на временна парламентарна комисия по исканията на главния прокурор Иван Гешев за отнемане депутатските имунитети на Бойко Борисов (ГЕРБ), Даниел Александров (ГЕРБ) и Кирил Петков (ПП-ДБ). Гешев поиска имунитета на Борисов заради делото “Берселонагейт”, което […]
d0bfd0bf d0b4d0b1 d0b2d0bdd0b5d181d0b5 d0bfd180d0bed0b5d0bad182 d0b7d0b0 d0b2d180d0b5d0bcd0b5d0bdd0bdd0b0 d0bad0bed0bcd0b8d181d0b8d18f 2 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2023/06/d0bfd0bf-d0b4d0b1-d0b2d0bdd0b5d181d0b5-d0bfd180d0bed0b5d0bad182-d0b7d0b0-d0b2d180d0b5d0bcd0b5d0bdd0bdd0b0-d0bad0bed0bcd0b8d181d0b8d18f-2.jpg

подобни новини