Десет кандидати за проектиране на второто трасе извън Кресненското дефиле

NetNews
deset kandidati za proektirane na vtoroto trase izvan kresnenskoto defile 2 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2024/04/deset-kandidati-za-proektirane-na-vtoroto-trase-izvan-kresnenskoto-defile-2.jpg
deset kandidati za proektirane na vtoroto trase izvan kresnenskoto defile https://netnews.bg/wp-content/uploads/2024/04/deset-kandidati-za-proektirane-na-vtoroto-trase-izvan-kresnenskoto-defile-2.jpg

Десет кандидати подадоха оферти за изработване на прединвестиционно проучване и проектиране на второто трасе в посока от София към Кулата през Кресненското дефиле на магистрала „Струма“, съобщи агенция „Пътна инфраструктура“.

Обществената поръчка беше обявена на 27 март. Прогнозната ѝ стойност е 1 млн. лв. без ДДС и средствата са от републиканския бюджет. Предметът на търга беше консултиран с Европейската комисия.

Оферти

  • „Рутекс“ – 666 666 лв.;
  • „Трафик Холдинг“ ЕООД – 839 000 лв.;
  • ДЗЗД „Кресна-2024“, с участници: „Алве Консулт“ ЕООД, „Ърбан Груп“ ЕООД и „БИМ Консултинг“ ООД – 530 750;
  • „Автомагистрали“ – 666 666,67 лв. без ДДС;
  • „Пътпроект“ ЕООД – 638 000 лв. без ДДС;
  • „Институт по транспортна инфраструктура“ ООД – 999 999 лв. без ДДС;
  • Обединение „ИКюИнфра“, в което влизат „Инфа про консулт“ ООД и „ИКюИ Контрол“ ООД – 637 000 лв. без ДДС;
  • Обединение „Ий Кей Джей – Виа – Ей Джей“ ДЗЗД, с участници „Ий Кей Джей България Кънсълтинг Енджиниърс“ ЕООД, „Виа про инженеринг“ ЕООД и „Ей Джей Консулт“ ЕООД – 744 000 лв. без ДДС;
  • ДЗЗД „Енвеко“, включващо „Трансконсулт-22“ ЕООД и Enveco S.a – 475 000;
  • „Проджект планинг енд мениджмънт“ ООД – 623 320 лв.

                 Забележка: Цените са без ДДС

Проектирането

Избраният изпълнител ще трябва да изготви предпроектни проучвания, с които да се осигурява движението от София към Кулата извън дефилето в две направления. Едното е дублиращо двупосочно трасе на първокласния път извън Кресненското дефиле, а другото е дясно платно на магистрала „Струма“ (лот 3.2) извън дефилето.

Прогнозната дължина на всяко от двете трасета е между 20-25 км като те ще преминават в близост до Симитли, Черниче и Кресна.

Предпроектното дублиращо трасе на път I-1 условно ще започва северно от пътен възел „Симитли“, където завършва изграденият лот 3.1 – участъкът Благоевград – Крупник, а краят му ще е при пътен възел „Кресна“, където пък е началото на въведения в експлоатация лот 3.3 Кресна – Сандански.

Предпроектното дясно платно на магистрала „Струма“ (лот 3.2) ще започва при пътен възел „Симитли“, а краят му ще е при обходния път на Кресна, който е част от проекта лот 3.2.

Етапите

Срокът за изпълнение на прединвестиционното проучване и проектиране е 180 календарни дни и ще се извърши в три етапа.

Първият ще започне от датата на подписване на договора и ще включва времето за изработване на оценка на въздействието върху пътната безопасност. Разработката трябва да се предаде в пътната агенция.

Вторият етап ще е от датата на приемане на доклада за оценка на въздействието върху пътната безопасност и ще включва времето за изработването на прединвестиционното проучване с проектиране и предаване на разработката. Във втория етап е разглеждането и приемането на разработката (вариантни решения) от Експертен технико-икономически съвет. Въз основа на разработените вариантни решения за двете трасета, от страна на АПИ ще се проведат относимите екологични процедури.

В третия етап е предаването на предпроектната разработка, като се представи и извършеното инженерно-геоложко и хидрогеоложко проучване по одобрените от компетентния орган по околна среда и води трасета, които трябва да се изпълнят във фаза „Идеен проект“.

Две оферти за влечугите

Отворени са и постъпилите две оферти в обществена поръчка за провеждане на мониторинг на четири вида влечуги в участъка през Кресненския пролом.

Предложенията са на:

  • Обединение „Ий Кей Джей – П“ ДЗЗД, с участници „Ий Кей Джей България Кънсълтинг Енджиниърс“ ЕООД и „П-Юнайтед“ ЕООД – 327 777,50 лв. без ДДС;
  • „Нейчър Проджект Мениджмънт“ ЕООД – 297 800 лв. без ДДС;

Изследването ще обхваща шипобедрена и шипоопашата костенурка, ивичест и леопардов смок, които са предмет на опазване в защитена зона за местообитанията „Кресна – Илинденци“. Индикативната стойност е 400 000 лв. без ДДС и средствата са осигурени от републиканския бюджет.

Изследването ще се проведе в три периода: пролетен, летен и есенен. Въз основа на данните от мониторинга върху популациите на различните видове влечуги ще се анализира числеността на популациите в района на главен път Е-79, оценка на ефикасността на съоръженията за смекчаване на негативните ефекти върху фауната.

Мониторингът ще се осъществи за срок от 4 години.

medium ba572c51d1895ee1f48221af41d6c868 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2024/04/deset-kandidati-za-proektirane-na-vtoroto-trase-izvan-kresnenskoto-defile-2.jpg

Източник Mediapool.bg / Уведомете за фалшива новина

Сподели статията, нека повече хора узнаят!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

ГЕРБ и ДПС саботираха доклада на комисията "Нотариуса"

Комисията „Нотариуса“, която трябваше да провери дейността на убития през януари съдебно-политически лобист Мартин Божанов- Нотариуса, не успя да излезе с официален доклад за дейността си, след като бе саботирана ГЕРБ и ДПС. Председателят на комисията Никола Минчев (ПП-ДБ) обяви, че докладът не може да бъде приет заради липса на […]
gerb i dps sabotiraha doklada na komisiyata notariusa 2 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2024/04/gerb-i-dps-sabotiraha-doklada-na-komisiyata-notariusa-2.jpg

подобни новини