
Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров стартира сезона на клей с победа.
На турнира в Монте Карло от сериите „Мастърс 1000“ в мъжката програма на сингъл 32-годишният Димитров се наложи над представителя на домакините от Монако Валентин Вашро със 7:5, 6:2 след точно час и половина игра.
Поставеният под номер 9 в ранглистата Димитров срещна сериозна съпротива от 138-мия в света Вашро в първия сет. Монегасецът успя да реализира пробив още в първия гейм на мача и макар Димитров да го върна веднага, той запази високото ниво в играта си.
В десетия гейм Вашро отрази сетбол на свой сервис, но все пак при следващата възможност за пробив за Димитров, която бе в 12-ия гейм, българинът успя да реализира такъв, а с това и да спечели откриващия сет.
По-лесен за Димитров се оказа вторият сет, в който той успя да вземе инициативата в самото начало. Българинът проби в средата на сета за 3:1, а в края на мача реализира и още един пробив.
Голямата разлика между двамата дойде от броя на печелившите удари, които бяха 23:8 в полза на родения в Хасково тенисист.
Във втория кръг Григор Димитров ще срещне победителя от срещата между сърбина Миомир Кецманович и италианеца Матео Беретини, която е насрочена за вторник.
За класирането си за втория кръг в Монте Карло българинът ще добави 50 точки за световната ранглиста и 39 667 евро от наградния фонд, който възлиза на общо малко над 5,9 милиона евро.
Григор Димтров призна след мача, че не е показал най-добрата си игра.
„Това е важна победа за мен, защото исках да започна положително сезона на клей. Познавам добре Валентин, тъй като ние тренираме заедно тук в Монако. Физически той е на моето ниво“, каза поставеният под номер 9 в интервюто си на корта след срещата.
„Аз самият обаче бях далеч от най-доброто си представяне. Усетих го още на загрявката, но аз имам оръжията и знаех, че трябва да давам още повече от себе си. В момента съм далеч от моята игра, но се надявам, че с течение на мачовете ще успея да я намеря“, каза още първата ракета на България в мъжкия тенис.





