На руснаците им пускат чартърни полети до Северна Корея

NetNews
na rusnaczite im puskat chartarni poleti do severna koreya 2 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2024/03/na-rusnaczite-im-puskat-chartarni-poleti-do-severna-koreya-2.jpg
na rusnaczite im puskat chartarni poleti do severna koreya https://netnews.bg/wp-content/uploads/2024/03/na-rusnaczite-im-puskat-chartarni-poleti-do-severna-koreya-2.jpg

Русия и Северна Корея се договориха да възобновят въздушния трафик за изпращане на руски туристи в КНДР, съобщи ръководителят на руското министерство на природните ресурси Александър Козлов.

„Темата беше дискутирана. Русия и Северна Корея са готови да възобновят полетите. Ще се формират туристически потоци и ще бъдат открити чартърни полети за тях“, каза Козлов пред РИА Новости.

В същото време министърът уточни, че все още не се говори за възобновяване на редовните полети, а трите чартърни полета, превозили руски туристи през февруари и март, са с пробен характер.

Първата група туристи от Русия замина за Северна Корея в началото на февруари след четиригодишно прекъсване, причинено от пандемията от COVID-19. Руснаците посетиха Пхенян и севернокорейския ски курорт Масикрьонг. Групата включваше 98 души от Приморския и Хабаровския край, Иркутска, Ленинградска, Сахалинска, Московска области, Москва и Санкт Петербург.

Приморските власти обявиха началото на туристически пътувания до Пхенян с посещение на курорта в началото на януари 2024 г. Цената на пътуването е 750 долара. Включва туристическа виза, полети и хотелско настаняване със закуска, както и екскурзии с рускоговорящ водач.

Единственият ски курорт в страната Масикрьонг се определя като плод на въображението на Ким Чен Ун и една от визитните картички на Северна Корея. Изграждането му продължи от 2013 до 2018 г. и струва на републиканските власти 30 милиона долара.

Миналия ноември Федералната агенция за въздушен транспорт инструктира руските авиокомпании да оценят възможностите си за стартиране на полети до Пхенян. Предложението е отправено към Аерофлот и Аврора. Последната компания потвърди своята „теоретична готовност“ да започне полети от Владивосток. В момента Air Koryo лети от този град до Пхенян два пъти седмично.

Северна Корея е една от най-затворените и бедни страни в света. За да посетят страната, руснаците трябва да получат специални разрешителни. В същото време единствените места, отворени за туристи, освен някои райони на Пхенян, са плажът в курорта Мазон и ски курортът Масикрьонг.

medium 374dcb1e22189adbcce5664da0c9c0cf https://netnews.bg/wp-content/uploads/2024/03/na-rusnaczite-im-puskat-chartarni-poleti-do-severna-koreya-2.jpg

Източник Mediapool.bg / Уведомете за фалшива новина

Сподели статията, нека повече хора узнаят!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

Денков: Врагът на Путин не е НАТО, а демокрацията

„Врагът на Путин не е НАТО и военната мощ на Запада. Доктрината на НАТО е възпираща и отбранителна. Най-голямата заплаха за режима в Москва е демокрацията. Путин води война срещу демокрацията в НАТО и света, а не срещу НАТО като отбранителен съюз“. Това каза премиерът в оставка Николай Денков, който присъства […]
denkov vragat na putin ne e nato a demokracziyata 2 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2024/03/denkov-vragat-na-putin-ne-e-nato-a-demokracziyata-2.jpg

подобни новини