Две британски екоактивистки от движението „Просто спрете петрола“, които заляха със супа творбата „Слънчогледите“ на Винсент ван Гог в Националната галерия в Лондон, са осъдени на затвор, предаде Ройтерс.
Нарушителките са Фиби Плъмър на 23 години и Ана Холанд на 22.
Когато заляха с доматена супа картината „Слънчогледите“, те успяха да нанесат щети на рамката. Творбата остана незасегната.
Двете активистки пледираха невинни, но съд в Лондон постанови, че Плъмър ще лежи две години в затвора, а Холанд ще остане зад решетките 20 месеца.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.





