Евертън и Лестър не успяха да излъчат победител

Евертън и Лестър завършиха при резултат 1:1 в двубой от 20-вия кръг на Висшата лига. Хамес Родригес откри в 30-та минута, а Юри Тилеманс изравни в 67-та.

"Карамелите" първи успяха да нанесат удар, след като звездата Хамес Родригес откри резултата в 30-та минута, с блестящ удар в скобата на вратата на Каспър Шмайхел за 1:0.

През второто полувреме момчетата на Брендън Роджърс се окопитиха и намериха път към вратата на домакините. В 67-та минута "лисиците" оправдаха натиска си и изравниха. След разиграване Юри Тилеманс получи топката на границата на наказателното поле и със силен удар предизвика грешка на Джордан Пикфорд, за да стане резултата 1:1.

Така Лестър остана 3-ти, с 39 пункта, докато Евертън е 7-ми, с 33 точки.