Уест Хям продължава със силните игри във Висшата лига

Уест Хям спечели с 2:1 при визитата си на новака този сезон Лийдс в първия мач от 12-ия кръг на английската Висша лига и задмина грандовете от Манчестър във временното класиране.

Още във втората минута вратарят Лукаш Фабиански влезе грубо в краката на футболист от домакините и съдията Майкъл Оливър посочи бялата точка. Матеуш Клих изпълни дузпата, стреля в долния ляв ъгъл, но Фабиански спаси. Реферът обаче даде знак за повторно изпълнение на 11-метровия удар. Този пък Матеуш Клих (6-дузпа) бе точен и резултатът стана 1:0. „Чуковете“ успяха да изравнят чрез Томаш Сучек (25) след асистенция на Джаред Боуен.

И двата тима имаха своите шансове за още голове, но само гостите от Лондон успяха да стигнат до второ попадение. То бе дело на италианският защитник Анжело Огбона (80) след подаване на колегата му в отбрана Аарън Кресуел. В 91-ата минута Фабиански се реабилитира за дузпата в началото на мача, като спаси страшен удар на Родриго с глава.

След успеха си Уест Хям излезе на петата позиция с 20 точки, на 2 пред Манчестър Сити и на 3 пред Манчестър Юнайтед. Лийдс допусна трета поредна загуба и е 14-и с 14 точки.