Челси имаше нужда от дузпи, за да отстрани Саутхамптън от Карабо Къп

Челси имаше нужда от дузпи, за да реши спора си със Саутхамптън в Карабао Къп, след като двата тима не се победиха в редовното време, а регламентът в турнира гласи, че не се играят продължения.

Кай Хаверц отбеляза с глава в края на първата част, а Че Адамс изравни малко след почивката, за да отбележи първия гол от игра във вратата на „сините от Стамфорд Бридж“ през последните 4 седмици.

При дузпите Тио Уолкът и Мейсън Маунт пропуснаха вторите изпълнения, а след това Уилям Смолбоун прати кълбото високо над гредата. Последната дузпа се падна на Рийс Джеймс, за да оформи крайното 4:3 след наказателните удари.

В другите срещи от турнира Арсенал надви с 2:0 тима на Лийдс Юнайтед след сериозна битка помежду им и голове на Калъм Чеймбърс и Еди Нкетиа.

Съндърланд също е напред вместо КПР. Двата тима не си вкараха нито един гол в редовното време, а при дузпите „лондончани“ отбелязаха само едно попадение. Чарли Остин, Илиас Хаир и Йоан Барбе бяха неточни за крайното 1:3.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Cool as a cucumber. ? <a href="https://t.co/EL13qJWkY4">pic.twitter.com/EL13qJWkY4</a></p>&mdash; Chelsea FC (@ChelseaFC) <a href="https://twitter.com/ChelseaFC/status/1453102417323692036?ref_src=twsrc%5Etfw">October 26, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>