Мъск пусна нов модел AI, който ще конкурира OpenAI и DeepSeek

NetNews
mask pusna nov model ai kojto sthe konkurira openai i deepseek 2 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2025/02/mask-pusna-nov-model-ai-kojto-sthe-konkurira-openai-i-deepseek-2.jpg
mask pusna nov model ai kojto sthe konkurira openai i deepseek https://netnews.bg/wp-content/uploads/2025/02/mask-pusna-nov-model-ai-kojto-sthe-konkurira-openai-i-deepseek-2.jpg

Илон Мъск представи във вторник най-новия си модел за изкуствен интелект – Grok 3, като твърди, че той може да надмине предложенията на OpenAI и китайската DeepSeek въз основа на ранни тестове, които включват стандартизирани тестове по математика, природни науки и кодиране.

„Много сме развълнувани да представим Grok 3, който според нас е с един порядък по-способен от Grok 2 за много кратък период от време“, каза Мъск по време на демонстрация на Grok 3, която беше излъчена в неговата платформа за социални медии X.

Екипът съобщи също, че стартира нов продукт, наречен „Deep Search“, който ще действа като „търсачка от следващо поколение“.

Grok 3 ще бъде пуснат за премиум абонатите на X от вторник в Щатите и ще бъде достъпен чрез отделен абонамент за уеб версиите и приложенията на модела, каза екипът на xAI.

По време на изказването си на Световната среща на върха на правителствата в Дубай миналата седмица Мъск нарече модела „страшно умен“ с мощни възможности за разсъждение, като заяви, че при вътрешните тестове на xAI той е надминал всички други съществуващи модели.

„Това може да е последният път, в който изкуственият интелект е по-добър от Grok“, каза тогава Мъск и добави, че той е обучен на „много синтетични данни“ и е способен да обмисля грешките си, за да постигне логическа последователност.

Екипът на компанията на Мъск xAI твърди, че ранната итерация на Grok 3 е получила по-добри оценки от съществуващите конкуренти в Chatbot Arena – уебсайт, в който различни модели на изкуствен интелект се изправят един срещу друг в слепи тестове.

В края на демонстрацията на продукта Мъск заяви, че компанията ще продължи да подобрява модела.

„Трябва да подчертаем, че това е нещо като бета версия, което означава, че в началото трябва да очаквате някои несъвършенства, но ние ще я подобряваме бързо, почти всеки ден“, каза той и добави, че гласовата помощ за модела ще бъде пусната по-късно.

medium 8a06f279538967bd6547ea3d0950a90d https://netnews.bg/wp-content/uploads/2025/02/mask-pusna-nov-model-ai-kojto-sthe-konkurira-openai-i-deepseek-2.jpg

Източник Mediapool.bg / Уведомете за фалшива новина

Сподели статията, нека повече хора узнаят!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Next Post

Бюджетът на НЗОК орязан с 65 млн. лв. спрямо "служебния"

Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) ще разполага през тази година с малко по-скромен бюджет спрямо предложеното в края на миналата година от служебното правителство на Димитър Главчев. Новият проектобюджет предвижда НЗОК да разпределя 9.452 млрд. лв. спрямо заложени 9.517 млрд. лева от служебния кабинет. Предвидените за 2025 г. средства са с […]
byudzhetat na nzok oryazan s 65 mln lv spryamo sluzhebniya 2 https://netnews.bg/wp-content/uploads/2025/02/byudzhetat-na-nzok-oryazan-s-65-mln-lv-spryamo-sluzhebniya-2.jpg

подобни новини